Tapkite tobulėjančia ir atsparesne įmone
AtsisiųstiPasauliui keičiantis su naujomis darbo sąlygomis susiduria ne tik rinkos ar įmonės, bet ir darbuotojai.
Po pandemijos pajutome didžiulį ekonominį nesaugumą. Keičiasi darbo jėgos demografinės charakteristikos: vyresnių kaip 60 metų gyventojų dalis pasaulinėje populiacijoje, kuri šiuo metu sudaro 12,3 proc., auga, ir, skaičiuojama, kad iki 2030 m. pasieks 16,4 proc. (Didžiosios Britanijos nacionalinis statistikos biuras). Kenčiame nuo gero gyvenimo sukeliamų ligų. Augant šalių BVP, didėja ir sergamumas neužkrečiamosiomis ligomis, tokiomis kaip 2 tipo diabetas ir vėžys (PSO). Be to, stresas, atskirtis ir liūdesys lemia tai, kad vis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu nerimu („Scientific American“, Pasaulio ekonomikos forumas). COVID-19 dar labiau sustiprino šį neužtikrintumą dėl ateities ir nematomą grėsmę pavertė tikrove viso pasaulio žmonėms.
Atspari įmonė tokiu laikmečiu gali tapti saugumo ir prasmės šaltiniu, vieta, kurioje darbuotojai randa prieglobstį nuo audrų ir jaučiasi savi. Darbdaviams įprasta investuoti į naudų paketus ir sveikatos draudimą, kaip priemones, padedančias pritraukti ir išlaikyti reikiamus specialistus, tačiau šiais laikais darbuotojai ir visuomenė tikisi, kad bus atsižvelgiama į individualius jų poreikius. Tos įmonės, kurios išties investuoja į savo komandas, galiausiai gali išlošti daug daugiau.
2020 m. kovą atlikome Europos šalių darbuotojų ir darbdavių apklausą, siekdami išsiaiškinti nuostatas, lūkesčius ir prasmingų sveikatos ir gerovės iniciatyvų poveikį darbuotojams. Taip pat atskleidėme darbdavių reakcijas į COVID-19 pandemiją ir strategijas, kurios skatina atsparumą.
Pasaulį ištikusią pandemiją galima prilyginti tikrai audrai – tokį kaitumo ir neužtikrintumo derinį žmonėms suvaldyti sunku. Jos padariniai daugiaprasmiai; gali būti be galo sunku rasti kelią pasikeitusiame pasaulyje. Tai gali sukelti didžiulį stresą žmonėms, įmonėms būti proga tapti saugiu prieglobsčiu, suteikiančiu galimybę darbuotojams burtis ir atlaikyti sunkius laikus.
Bas van der Tuyn – „Aon“ pasiūlymų ir verslo vystymo vadovas
Penki gerovės veiksniai
Sumanios strateginės investicijos į žmonių sveikatą ir gerovę yra ne tik praktiškos. Dar daugiau – tai galimybė įgalinti juos, ir sykiu verslą, klestėti.
Įmonės, kurios įgalina savo darbuotojus per fizinės ir emocinės sveikatos priežiūros programas, socialinius ryšius, palaikančią darbo aplinką ir stiprias profesinio tobulėjimo programas, yra geriau pasirengusios įgyvendinti gerovės strategijas. Pastarosios yra būtinos, sprendžiant iššūkius, su kuriais susiduria verslas. Tokių įmonių darbuotojai yra laimingesni, labiau pasitikintys, stipresni psichologiškai ir, labiau tikėtina, bus produktyvūs ir lojalūs savo įmonei. Kiekviena tobulėjanti ir atsparesne tampanti įmonė puikiai supranta visų penkių gerovės veiksnių – emocinio, fizinio, finansinio, profesinio ir socialinio – svarbą ir yra numačiusi jų užtikrinimo strategiją. Nepakanka paprašyti žmonių, kad jie būtų atsparūs; įmonės turi kurti atsparumo kultūrą.
Jeigu norite susipažinti su organizacijų, kurios stiprina savo darbuotojų atsparumą, istorijomis ir sužinoti, kaip darbuotojų atsparumas skatina naujos kartos darbo aplinkos kūrimą, atsisiųskite atsparumo didinimo apklausos rezultatų ataskaitą.
Atsisiųsti
Atsisiųsti - Tapkite tobulėjančia ir atsparesne įmone